• İndirimli fiyat

Minoxil Forte %5 Deri Spreyi

93,15 ₺
83,84 ₺ 10% kazanın
Vergi dahil

Referans: 8698613512229

Minoxil Forte %5 Deri Spreyi, erkekler için özel geliştirilen formülü sayesinde saç dökülmesi sonucu açılan bölgeleri içerdiği %5 (a/h) Minoksidil maddesi ile yeniden canlandıran bir üründür. 

Adet

Sipariş Destek Hattı : 0 (224) 329 02 68
Sağlıklı bir insanın saçı, günlük ortalama 50-100 tel dökülür. Bu kabul edilebilir bir sayıdır. Canlı saçlar yaklaşık 2-8 sene arasında büyümeye devam eder ve katajen faz denilen evrede dökülür. Başımızdaki saçların ortalama %10 luk kısmı bu fazda bulunur. Kimyasal maddelere maruz kalınması, aşırı stres, ilaç kullanılması, genel/lokal deri hastalıkları, hormonal dengenin bozulması, yetersiz beslenme, kemoterapi gibi iç ve dış faktörler saç büyüme döngüsünü bozmaktadır. Erkeklerin 20 - 30 yaş aralığında ki %20 sinde genetik olarak saç dökülmesi olduğu yapılan klinik çalışmalarda tespit edilmiştir.
 
Minoxilin, başımızda bulunan saç köklerini beslediği yapılan tüm çalışmalarda kanıtlanmıştır. 1986 yılında Amerika'da ortaya çıkan ve halen Avrupa'nın 27 ülkesinde kullanılan bir üründür.
 

Minoxil yada diğer saç çıkarmaya yardımcı ürünlerin kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte mevcut saçların daha sağlıklı kalmasını sağladığı kullanıcılar tarafından onaylanmıştır.

Kullanım Şekli:

MİNOXİL 2% sprey kadınlarda, MİNOXİL FORTE 5% sprey erkeklerde kullanılmaktadır. Saç dökülmesi olan bölgeye günde 2 kez (sabah-akşam) 5püskürtme (1 ml) uygulanır. Sprey başlığı saç dökülmesinin olduğu bölgede saç derisine yöneltilip bir kez püskürterek parmaklarla masaj yoluyla yayılmalıdır. Bu işlem 5 kez tekrarlanıp ardından eller iyice yıkanmalıdır. Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun uygulama 5 püskürtmeyi (1 ml) aşmamalıdır. Bir şişe 30 günlük kullanım dozu içerir. Saç ve saç derisi kuruyken uygulanır. Ürün her kullanımdan önce veya sonra yıkama gerektirmemektedir. İlacın arada yıkama yapmaksızın üst üste uygulanmasında bir sakınca yoktur. Kirli veya temiz saça uygulanabilir. Uygulamadan sonra saçlar yıkanacaksa ilacın emilimi için uygulamadan sonra en az 30-40 dakika beklenmeli, saçlar sonra yıkanmalıdır

Minoxil
8698613512229